اسکمه ایران:
اسکمه اولین بار در سال 1353 وارد ایران شد. آقای جیووانی اسکینلی در قالب هیئتی در نمایشگاهی در ایران حضور پیدا کرد و به گفته خود ایشان اولین صادرات اسکمه به ایران بوده است و از آن پس اسکمه در پروژه‌های ایران حضوری نسبی داشته است. در دورانی که ساخت و ساز خصوصا صنعتی در کشور رونق داشته است حضور اسکمه نیز پررنگ‌تر بوده است.
اغلب پیمانکاران شعب صنعتی با نام اسکمه آشنایی خوبی دارند. اسکمه عمدتا در مناطق صنعتی و کشاورزی کشور نظیر تهران، مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان، عسلویه، خوزستان در دوره‌های مختلف حضوری متفاوت داشته است. پس از سالها حضور موفق در پروژه‌های کشور اسکمه تصمیم گرفت حضور خود را در کشور پررنگ‌تر و موثرتر نموده تا نیازهای بازار را به خوبی شناخته و محصولاتی مطابق با این نیازها طراحی و روانه بازار بزرگ ایران نماید.
ایران قطب نفت، گاز و پتروشیمی جهان است بنابراین اسکمه تلاش می‌کند با انتقال دانش عملی خود به ایران، شناخت خود نسبت به نیازهای این بازار مترقی را ارتقا بخشد.
ایجاد شبکه مهندسی فروش و توزیع و خدمات پس از فروش در کشور گام عملی است که اسکمه در راستای اهداف خود به منظور سازماندهی بهتر حضور خود در این بازار برداشته است و برنامه دارد که فعالیت خود را در بازار کشور روز به روز توسعه بخشد.
فرآیندهای سه گانه فوق به همراه سایر فرآیندهای مرتبط نظیر ثبت ایده‌ها و نیازها و دریافت بازخورد بازار منطبق با استاندارد ایزو 9001 با کیفیت تضمین شده اجرا می‌شوند.
شرایط محیطی و دمایی کشور ما و محیط پروژه‌ها در کشور معمولا منحصر به فرد است و لازم است تولیدکننده‌های بزرگی نظیر اسکمه که سالهاست در زمینه تولید محصولات متنوع تجربه دارند به طور مستقیم در پروژه‌ها حضور داشته باشند تا با رفع نیازهای اختصاصی هر پروژه کیفیت هر پروژه را بهبود بخشیده و بهای تمام شده پروژه‌ها را کاهش دهند. اسکمه با حضور در بازار، سفارشاتی را با شرایط خاص کشور دریافت کرده و محصولاتی مختص این شرایط ، طراحی و تولید می‌نماید.
کاهش زمان تعمیرات و رفع عیب نیازمند وجود گارانتی و خدمات پس از فروش گسترده است. انبار بزرگ تجهیزات و لوازم یدکی کمک خوبی برای بهره برداران صنعتی خواهد بود و صاحبان صنایع از سرویس‌های طراحی شده به میزان بیشتری بهره برداری خواهند کرد. بخش عمده ای از تولیدات اسکمه اقلام مصرفی است که متاسفانه اغلب وارد کنندگان این تجهیزات سازماندهی مناسبی برای تامین قطعات یدکی ندارند و لذا بهره بردار متحمل هزینه‌های مازاد تعویض اقلام به جای تعویض قطعات خواهد شد. وجود شبکه گسترده خدمات پس از فروش اسکمه از هدر رفتن سرمایه گذاری بهره برداران به میزان زیادی جلوگیری می‌کند. دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش ضمن صرفه جویی حداکثر در منابع و افزایش بازدهی سرمایه موجب آسایش خاطر صاحبان صنایع خواهد بود.
اسکمه حجم وسیعی از اطلاعات مهندسی فروش و دستورالعملهای نصب و بهره برداری به زبان انگلیسی را دارا می‌باشد که استفاده از آنها برای ما بواسطه تفاوت در زبان و شیوه‌های اجرایی و شرایط محیطی ممکن است دشوار باشد. لذا اسکمه با حضور در ایران تلاش دارد تا اطلاعات مربوط به محصولات خود را بر اساس شرایط محلی و با زبان فارسی ارائه نماید تا کیفیت بهره برداری را بیش از گذشته بهبود بخشد.
فقدان کانالهای رسمی واردات می‌تواند آسیب جدی به کشور و همچنین منافع صنایع وارد آورد و تولید داخلی را نیز تضعیف نماید.
انتقال دانش عملی به سایر کشورها یکی از سیاستهای اصلی اسکمه بوده است و مطابق این سیاست صرف ورود کاالا به کشور از لحاظ اسکمه قابل قبول نیست. اسکمه قصد دارد با همکاری با سایر تولید کنندگان و مهندسان و پیمانکاران ایرانی و با پیروی کامل از قوانین و نظامهای موجود کشور و در نهایت کل دنیا نقش موثری ایفا نماید. سازماندهی کانال رسمی بازرگانی می‌تواند در تحقق این هدف اسکمه موثر باشد. غنای فرهنگی ایران زمین قطعا می‌تواند در بهبود کیفیت، کارایی و زیبایی محصولات اسکمه نقش بسزایی داشته باشد و اسکمه نیز متقابلا با این سازماندهی قصد دارد، همزمان با رشد و توسعه برند و محصول خود اقداماتی در خصوص مسئولیت اجتماعی خود در کشوری که موجبات این رشد را فراهم می‌کند داشته باشد.
در نهایت اسکمه ایران بر اساس سیاستهای اسکمه و تعهدات برند به مشتری و تعهد ایرانی خود قطعا همگام با ساختارهای ملی تمام تلاش خود را در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصروف خواهد داشت و با شفافیت کامل اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مجامع مسئول در کشور قرار خواهد داد. به گونه ای که مشتریان خوب اسکمه هیچ نگرانی در خصوص تضییع حقوق خود نخواهد داشت به این معنی که این کالا در کشور با قیمت مناسب، کیفیت مطلوب و خدمات پس از فروش کارآمد در اختیار مصرف کنندگان کالا قرار خواهد گرفت.
اسکمه ایران امیدوار است که حضور محصولات اسکمه در ایران نه تنها موجب آسیب رسیدن به منافع ملی و توسعه ملی در کشور نمی‌شود بلکه با حضور موثر خود در بازار کمک مناسبی برای محصولات و صنایع صادراتی ایرانی مطرح در سطح بین المللی خصوصا در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بنماید.
بر اساس مطالعات انجام شده نقش دانش و محصولات اسکمه در موارد ذیل در کشور می‌تواند کلیدی باشد و در خدمت توسعه سالهای آتی ایران قرار گیرد.
-    افزایش کیفیت زیر ساختهای توزیع الکتریکی در کشور
-    بهبود کارایی زیرساختهای توزیع
-    کاهش زمان قطعی شبکه توزیع در پلنتهای صنعتی و تولیدی و افزایش تولید
-    کاهش خطرات
-    راحتی کار و عملیات بهره برداری، پشتیبانی و تعمیرات
-    افزایش کارایی با استفاده از راه حل‌های متنوع و کاملا سازگار با کاربرد.