اسکمه به پروژه تحقيقاتي شبکه ميوز پيوست


  • نوشته شده در : 1398/01/14
  • تعداد بازدید : 4088


اسکمه به پروژه تحقيقاتي شبکه ميوز پيوست

پروژه میوز (MUSE GRIDS) یا شبکه (یوتیلیتی) ترکیبی هوشمند انرژی (Multi Utilities Smart Energy GRIDS) پایلوتی است که توسط اتحادیه اروپا و در قالب طرح افق 2020 اجرا می شود. این شبکه به صورت جزایر محلی مستقل تولید-مصرف پراکنده ایجاد و بهره برداری خواهد شد.


توانمند سازی جوامع انرژی محلی

پروژه تحقیقاتی شبکه میوز که در سال 2018 آغاز شد توسط اتحادیه اروپا و با هدف تبدیل نواحی دور افتاده ای -که اتصال ضعیفی با شبکه دارند- به جوامع انرژی که -شهروندان مسئولیت تأمین نیازهای انرژی جامعه را خود بعهده می‌گیرند و همزمان آلاینده‌های کربنی را نیز کاهش می‌دهند- سازماندهی شد. پروژه میوز گریدز دو پایلوت بزرگ ایتالیا و بلژیک را در بر دارد و شرکایی از دانشگاهها ، مراکز تحقیقاتی و کمپانی‌های اروپایی پیشرو در زمینه انرژی در پیشبرد این طرح دخیل هستند.

میوز گریدز (www.muse-grids.eu) پروژه تحقیقاتی است که راه حل تکنولوژیک و غیر تکنولوژیک برای بهینه سازی تولید-مصرف محلی را ارائه می‌کند. برای رسیدن به این هدف دو پروژه پایلوت در نقاطی که ماهیت و موقعیتی متفاوت دارند ولی هر دو به شبکه ملی دسترسی ضعیفی دارند اجرا خواهد شد: منطقه هورلی قدیم (Oud-Heverlee) یک محله روستایی در ناحیه فلاندرز بلژیک و اوسیمو یک شهر واقع شده در بالای تپه در ناحیه مارشه ایتالیا.

پروژه میوز گریدز بهترین راه حل انرژی را برای مناطقی که بدلایل جغرافیایی و لجستیکی اتصالات ضعیفی به شبکه ملی دارند ، استخراج می‌کند و نشان می‌دهد که منابع مختلف انرژی چگونه می‌توانند در شبکه محلی با هم تعامل داشته باشند تا یک جزیره انرژی را ایجاد کنند. این نتایج به حداکثر استقلال محلی انرژی منجر شده و هزینه‌های بهره برداری را کاهش می‌دهد.

با یک شیوه تعاملی ، پروژه ، ساکنان منطقه را برای مشارکت فعال در پایلوت ترغیب می‌کند. نتیجه این ترغیب تشکیل و توسعه جوامع انرژی است به شکلی که شهروندان برای تولید و مبادله انرژی قابل اعتمادتر با یکدیگر همکاری می‌کنند. در نهایت ایجاد و پیاده سازی موفق جزایر پایدار انرژی منجر به رفع نیازهای انرژی منطقه و کاهش انتشار آلاینده‌های کربنی خواهد شد.

مفهوم مورد نظر در یک مقیاس گسترده‌تر از طریق ایجاد سایت‌های دموی مجازی در هندوستان ، اسپانیا و فلسطین اشغالی ترویج خواهد شد. تأثیرات مختلف اجتماعی و محیطی حرکت به سوی سیستم کاملا یکپارچه هوشمند انرژیهای ترکیبی نیز در جریان پروژه بررسی خواهد شد.

فعالیت‌های تکمیلی شامل سازماندهی کارگاهها و وبینارها برای شهروندان و ذینفعان در هر دو سطح ملی و بین المللی و حمایت از مقالات و توصیه‌های سیاستی همگام با مشوق‌های BRIDGE ، است.

کنسرسیوم میوز گریدز از 18 شریک از هفت کشور از دانشگاهها ، مراکز تحقیقاتی ، کمپانی‌های برتر اروپایی در بخش انرژی تشکیل شده است. این پروژه چهارساله  در نوامبر 2018 آغاز شده و توسط افق 2020 چارچوب سیستمهای یکپارچه محلی انرژی “LC-SC3-ES-3-2018-2020 Integrated local energy systems” تأمین مالی شده است. (grant agreement No 824441)


اطلاعات پروژه
اطلاعات پروژه در سایت مرجع EU Cordis
دانلود

دیدگاه های کاربران

دیدگاهی برای این خبر ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه:


نام :
ایمیل :
دیدگاه :
تصویر امنیتی :
Captcha