پروفایل اسکمه:
گروه اسکمه در سال 1963 با ثبت شرکت مادر یعنی شرکت اسکمه پره پایه ریزی شد. گروه در اقصی نقاط جهان بیش از 80 شریک که به بیست و یک شرکت وابسته تقسیم شده اند، دارد. همه این شرکت‌ها مستقیم به شرکت مادر وصل هستند.
اسکمه بیش از 17،000 محصول تولید می‌کند که طیف گسترده ای از سیستمها و قطعات مورد استفاده در شبکه الکتریکال ( شبکه پایین دستی و ولتاژ پایین) را پوشش می‌دهند. تمامی این محصولات منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی در خصوص ایمنی و کیفیت هستند . با توجه به شبکه گسترده توزیع و فروش سازماندهی شده در اسکمه بواسطه بزرگترین توزیع کنندگان تجهیزات الکتریکی، اسکمه در اغلب بازرهای معتبر دنیا حضور مناسبی دارد. حضور قابل توجه اسکمه در بازرهای بین المللی و دسترسی به محصولات اسکمه توسط 18 شعبه اسکمه در کشورهای اروپایی و غیر اروپایی و صادرات منظم به بیش از 80 کشور دنیا به خوبی تضمین می‌شود. اسکمه همواره به موضوعات زیست محیطی حساس بوده است و همزمان و بصورت ثابت به دنبال تولید محصولات، قطعات و راه حل هایی است که تعادل مناسبی بین کیفیت، ایمنی و انطباق با شرایط زیست محیطی برقرار می‌کنند. مطلبق این فلسفه ، انرژی  استفاده شده در کارخانه‌های اسکمه توسط سیستم فتوولتاییک ظرفیت بیش از 350،000 کیلووات ساعت در سال تامین می‌شود. این سیستم از انتشار 185 تن دی اکسید کربن در سال جلوگیری می‌کند.
همچنین اسکمه سالهاست که در زمینه حمل و نقل پایدار باتولید سیستمی از کانکتورها و ایستگاههای شارژ خودروهای الکتریکی – سری لیبرا- LIBERA- فعال است.
این سیتمها شارژ خودرو را به ایمن‌ترین شیوه ممکن در محیط‌های عمومی و خصوصی انجام می‌دهد.
جستجوی دائمی برای بازارهای جدید شرکت را به توسعه محصولات نوآورانه در بخش اتکس(ATEX) هدایت کرد. محصولاتی هایتک(High Tech) که برای کاربرد در محیط‌های با ریسک بالای طراحی شده اند.
 
 
ارزشهای شرکت SCAME
اسکمه یک شرکت بازار محور است که اولویت اصلی آن تامین نیازها و انتظارات مصرف کننده نهایی است. جستجوی راه حل‌های کارآمد و نوآورانه پیوسته با به اشتراک گذاشتن ارزشهای بسیاری همراه است:
-    توجه به رضایت مشتری
-    توجه به منابع انسانی: به واسطه تعهد شرکت به ایمنی و سلامت کارکنان در محیطهای کاری، شرکت موفق به دریافت گواهینامه BS OH SAS 18001 شده است.
-    توجه به کیفیت: با پیاده سازی سیستم مدرن مولد و ارزش آفرین با سطح تکنولوژیکی بالا.
-    در سال 1993 اسکمه از اولین شرکتها در ایتالیا بود که موفق به دریافت انطباق با استاندارد کیفیت UNI EN ISO 9001 شد.
-    حفاظت از محیط زیست: با توجه دائمی به موضوعات محیطی و تحقیقات در خصوص مواد سازگار با طبیعت، اسکمه در سال 2003 گواهینامه انطباق با محیط زیست UNI EN ISO 14001 را دریافت کرد.
 
فعالیت‌های اسکمه:
اسکمه شرکت پیشرو در تولید لوازم و تجهیزات الکتریکی در سال 1963 تاسیس شد و امروزه به عنوان یک گروه، شامل بیش از 21 شرکت وابسته یا تحت مدیریت در اقصی نقاط جهان با قریب به 800 نفر کادر اصلی و نیروی استخدام شده متخصص می‌باشد.
تجهیزات مدرن، دستگاههای مونتاژ روباتیک و کنترل کیفیت دقیق و پیگیر، محصولاتی را که کاملا قابل اطمینان و از لحاظ تکنولوژیکی پیشرفته هستند عرضه می‌دارد.
اسکمه بیش از 17000 قلم محصول تولید می‌کند. این طیف محصولات شامل رنج وسیعی از قطعات و سیستمهای مورد نیاز در پروژه‌های نصب الکتریکال در سایهای صنعتی و غیر صنعتی هستند.

با توفیق گسترده در بازار ایتالیا اسکمه به مدد شبکه ای از توزیع کنندگان برتر لوازم الکتریکی دنیا توانسته این محصولات را در اغلب نقاط دنیا در دسترس صاحبان پروژه‌ها قرار دهد. اسکمه طی سالها جای پای خود را در بازارهای بین المللی محکم کرده و محصولات خود را به بیش از 80 کشور دنیا در پنج قاره صادر می‌کند.
 
                
 
 کیفیت فراگیر:
 سیستم کیفیت حاکم بر اسکمه در چارچوب کیفیت فراگیر براساس گواهینامه CSQ اطمینان لازم را برای تولید محصولات با کیفیت فراهم می‌کند.
 
                                                  
 
 
 
این گواهینامه در واقع به این معناست که اسکمه فرآیندهای طراحی، تولید و بازاریابی را با دقت زیادی اجرا می‌کند و لذا به اهداف کیفی مورد نظر دست خواهد یافت.
 
                 
 
موسسه CSQ عضو فدراسیون CSIQ ایتالیاست که در سطح بین المللی بوسیله IQNeT شناخته می‌شود.
         
IQNeT سازمانی است که تمام مراجه ارائه کننده علائم کیفیت ملی را در سطح بین الملل معرفی می‌کند. با این هدف که علائم کیفی ملی بین المللی به درستی شناخته شوند.
 
                                       
 
  گواهی نامه محیط زیست اسکمه:
  سیاست اسکمه استوار بر یک قانون ساده است: جستجوی دائم برای انتخاب‌های کارآمد ، عملی و ایمنی برای حل مشکلات مرتبط با توزیع و استفاده از انرژی الکتریکی.
این قانون اساسی استانداردهای فوق اساسی اسکمه است که اسکمه را از یک سو صادر کننده دانش عملی به کشورهای در حال توسعه کرده و از سوی دیگر شرکتهای بزرگ و رهبران صنایع دنیا اسکمه را به عنوان همکار خود برگزیده اند. اسکمه به عنوان تولید کننده دوستدار محیط زیست رعایت استانداردهای زیست محیطی را به عنوان یکی از وظایف اصلی خود برگزیده است و فرآیندهای خود را مطابق استانداردهای زیست محیطی طراحی کرده است.
                   
                                     
                                     
  
انطباق محصولات با استانداردهای فنی:
 محصولات اسکمه مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی (IEC) و اروپایی یا ایتالیایی (CEI) طراحی می‌شوند.
استانداردهای اروپا با کد EN یا HD شناخته می‌شوند و زمانیکه توسط CENELEC نوشته شوند معتبر خواهند بود.
در هر کشور عضو CENELEC، یک یا چند موسسه وجود دارد که مسئول تست و آزمون محصولات در انطباق با استانداردهای مرتبط هستند. IMQ  در ایتالیا VDE در آلمان، BSI در انگلستان و ISIRI در ایران.
این موسسات گواهینامه‌های تست را صادر می‌کنند و مجوز استفاده از علامت کیفیت با نماد اختصاصی استاندارد را صادر می‌کنند.
                    
                                                    
 
بعنوان یک قاعده، اسکمه محصولات خود را برای تایید به Istituto Italiano dei Marchio di Qualità) ( می‌فرستد.
توافقنامه شماره 13  CENELEC شناخت متقابل و اشتراکی را بین موسسات استاندارد کشورهای مختلف بوجود آورده تا تبادل اطلاعات بین ایشان ارتقا یافته و در نتیجه وظایف و فعالیت‌های موسسات را ساده‌تر کرده و همکاری بین این موسسات را تسهیل نماید.
این بدان معنی است که در چارچوب استاندارد اروپایی EN، نماد استاندارد صادر شده توسط موسسه ایتالیایی دقیقا معادل نمادهای موسسات آلمان- بریتانیا ، سوئد و سایر موسسات است و در ضمن عکس این موضوع نیز صادق است.
به کمک این رویه محصولات اسکمه که مطابق استاندارد اروپایی تولید می‌شوند و نماد IMQ را دارند در تمام کشورهای عضو CENELEC ایمن شناخته می‌شوند حتی اگر نمادهای دیگر استاندارد را نداشته باشند.
 
 
خدمات پس از فروش:
مجصولات اسکمه در بیش از 77 کشور به صورت رسمی و سازماندهی شده ارائه می‌شوند. سازمان فروش اسکمه شامل دفاتر گسترده ای از دفاتر نمایندگی، توزیع کنندگان و فروشندگان محصول است که ارائه بهترین خدمات برای مصرف کننده را تضمین می‌نماید.
سازمان فروش عملیات را در تماس مستقیم و نزدیک با دفتر مرکزی اجام می‌دهد. این سازمان، علاوه بر تسهیل جریان کسب و کار( سفارشات و محوله ها) ارائه منعطف و دائما به روز خدمات فنی را نیز تضمین می‌کند. فروشندگان و دفاتر اسکمه می‌توانند به سرعت و به شکل موثر همه نیازهای مشتری که در جریان فعالیت ایجاد می‌شود را برطرف نمایند.
نیازهایی همچون اقلام ویژه برای تجهیزات خاص مورد استفاده در پروژه، نصب و چگونگی استفاده از محصولات اسکمه و بسیاری موارد دیگر.
به عنوان پشتیبانی مضاعف از سازمان فروش، سرویس فنی خاصی برای مصرف کنندگان محصولات اسکمه سازماندهی شده است.
برای هرگونه راهنمایی در خصوص چگونگی استفاده از محصولات اسکمه در پزوژه‌های خود می‌توانید به فروشنده یا نماینده اسکمه در کشور و یا با خدمات CIT اسکمه تماس حاصل فرمایید. برای تماس با CIT درخواست خود را با مشخص کردن گیرنده(CIT Export Service) به شماره زیر فکس نمایید.
SCAME PARRE S.p.A
CIT Export service
Fax +39 035 703122
 
 انطباق با قوانین:
کلیه محصولات ( قطعات و سیستمها) که به عنوان منصوبات الکتریکی توسط اسکمه بر اساس بهترین مواد اولیه و به بهترین شیوه ساخته شده اند و به شرطی که به روش مناسب و توسط فرد متخصص مطابق قانون 5 مارچ 1990 شماره 46 نصب گردند و بدرستی استفاده شوند و عملیات نگهداری منظم برای آنها انجام شود که به انسانها، حیوانات و داراییها هیچ گونه صدمه و ضرری نخواهند رساند.
تمام محصولات اشاره شده فوق تحت قانون D.P.R. April 27,1955 NO.547 و قانون 1March 1968 n  186 و در صورت شمول قانون 18 October 1977 n  791
 
 
نماد CE:
 از اول ژانویه 1996 برای محصولات مشمول EEC راهنمای 336/89 (انطباق الکترومغناطیسی) و از اول ژانویه 1997 مطابق قانون 18 اکتبر 1977 شماره 791 برای محصولات مشمول رهنمود EEC 23/73 که به عنوان " رهنمود ولتاژ پایین" این محصولات می‌بایست نماد اجرایی CE را داشته باشند.
نماد CE برای گردش محصول در اتحادیه اروپا ضروری است و باید روی محصول حک گردد یا اگر غیر ممکن باشد می‌بایست روی بسته بندی یا روی بروشور دستورالعمل وجود داشته باشد.
این نماد اظهار این ادعاست که این محصول مطابق رهنمودهای EEC مرجع است و توسط تولید کننده صادر شده است.
محصولات با نماد CE  ضرورتی ندارد که توسط آزمایشگاههای مرجع تست شوند. و لذا این نماد نباید گواهینامه هایی که توسط آزمایشگاههای مرجع (IMQ,VDE,…) صادر می‌شود اشتباه شود.
علیرغم نماد CE این گواهینامه‌ها نیاز به تست به قبل از صدور اجازه استفاده از نماد و بعد از بازاریابی محصول خواهد داشت.
        

کاتالوگ عمومی

با شناسایی بهتر محصولات، کاتالوگ عمومی به چهار قسمت براساس کاربرد محصولات تقسیم شده است.

قسمت 1

قطعات الکتریکی برای کاربردهای غیر صنعتی

قسمت 2

سیستمها و قطعات الکتریکی

قسمت 3

واحدهای ترکیبی

قسمت 4

قطعات و لوازم جانبی برای پروژه‌های نصب

قسمت‌ها به منظور شناسایی سریعتر با رنگ کد بندی شده اند.
 

واحد محصولات

هرقسمت به واحدهای مختلف محصولات تقسیم شده است و هر بخش توسط نمادهای تصویری مشخص شده است. این خطوط تصویری در تمام صفحات در قسمت راست نشان داده شده اند و یافتن محصول مورد نظر برای کاربرد خاص را تسهیل می‌نمایند.

برای مثال 2.2 یعنی:

قسمت 2 – بخش 2

مطابق با محصول:

پلاگ‌ها و سوکت‌ها برای کاربرد صنعتی

نمایه(ایندکس) در تمام صفحات قبلی به وضوح ( با تصاویر و شماره ها) سری محصولاتی را که هر بخش (لاین) را می‌سازند، نشان می‌دهد. همه این موارد به این معناست که در صورت نیاز به استفاده از راهنمای کاتالوگ، بعد از مشخص کردن لاین به سادگی می‌توان سری را که شامل محصول مورد نظر است یافت و سپس توضیحات در زمینه محصول با جداول و مشخصات فنی را یافت.

 

 ==================================================================================

SCAME.CO.IR : وب سایت رسمی و قانونی اسکمه در ایران


دفتر مرکزی: تهران، میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، نرسیده به مطهری، کوچه الوند، ساختمان شماره ۹
تلفن:  ۸۹۳۴۱۸۰۰ - ۰۲۱

دورنگار : ۸۹۳۴۱۸۰۱ - ۰۲۱
پست الکترونیک : info@scame.co.ir